Tvorba www stránek - vše na jednom místě

Chcete mít svoje stránky a říkáte si, co vše k tomu potřebujete. Musím mít programátora? Kdo mi udělá grafický vzhled? Jak stránky dostanu na internet? Budu tam viditelný? A mnoho dalšího.

  Nemusíte se o nic starat, stačí nás jednoduše kontaktovat přes formulář, emailem nebo telefonicky, my vše zajistíme. Zařídíme vám doménu a webhosting s emaily k ní. Dle vašich představ vám na míru vytvoříme profesionální grafický návrh vzhledu a logo. Webové stránky pak zaregistrujeme do katalogů a zoptimalizujeme pro seo. Je vám vždy k dispozici kompletní podpora.

Pojďme celý proces přirovnat ke stavbě domu:

1. Doména

Co potřebujeme jako první? Každý dům musí mít svoji adresu. Stejně tak vaše stránky musí mít tzv. www adresu nebo také url adresu, ta je ve tvaru www.ostravski.cz.

Podrobnější informace o doménách

2. Webhosting

Druhá věc, kterou potřebujete, je vhodný pozemek. Ten by měl být připojený na inženýrské sítě, aby vám do domu vedla elektřina, voda, plyn, abyste tam měli kanalizaci. Takovým pozemkem pro váš web je webhosting. Společnosti nabízející hostování vašich stránek mají výkonné počítače (servery), které jsou připojeny k rychlé páteřní síti internetu. Na serverech běží programy nutné pro fungování vašich stránek a databází, běh serverů je monitorován a optimalizován, zálohují se vám vaše data.

Podrobnější informace o webhostingu

3. Grafická šablona

Grafická šablona je takovým naším architektem. Dům bude mít dvě podlaží, pět místností, bude orientován na jih, omítku bude mít světlou, pokoje budou vymalovány žlutou barvou. Vchodové dveře budou takové, okna zase takové.

Šablona předurčuje, jakou budou mít stránky základní strukturu, jaké bude menu, pozadí stránek, kde bude umístěno logo, jak budou vypadat nadpisy a jak obyčejný text, že třeba úvodní stránka bude jiná než ostatní.

Při práci s redakčním systém (viz další bod) si tak jako první logicky zvolíte šablonu.

Redakční systémy standardně obsahují nějaké šablony (ten náš dokonce víc jak 700), případně si šablonu můžete odněkud stáhnout či koupit. Takové šablony lze přirovnat k domkům na klíč. My vám však nabízíme, že vám takovou grafickou šablonu vytvoříme na míru dle vašich představ, aby vaše stránky měly jedinečný a neopakovatelný vzhled.

Podrobnější informace o grafickém návrhu

4. Redakční systém

Vaše stránky, váš web jsou tím domem. Vy si dům samozřejmě můžete postavit sami, budete však potřebovat spoustu dovedností a nástrojů. V internetovém světě jsou takovými nástroji html, css, javascript, php, mysql ... Nebo vám dům může postavit specializovaná stavení firma. V naší analogii je tou firmou redakční systém.

Redakční systém můžeme trochu vzdáleně nazvat takovým Wordem pro internet. Redakční systém přináší dvě základní pozitiva. První je to, abychom stále dokola nemuseli vynalézat kolo. Běžné stránky totiž mají obdobnou strukturu, je tam nějaká hlavička a patička, místo pro hlavní obsah, postranní panely. Redakční systém obsahuje nástroje pro snadnou editaci stránek, pro vkládání fotografií a tvorbu fotogalerií. Můžete jednoduše vkládat mapy, videa, mít tam vyjíždějící facebook apod.

Druhé pozitivum je to, že umožňuje tuto práci bez zvláštních technických znalostí a je tak otevřen každému uživateli, který zvládá základní práci s počítačem.

Podrobnější informace o redakčním systému

5. SEO a katalogy

Nyní máme téměř vše, ale ještě nikdo neví, kde náš dům je, kde bydlíme. Jistě znáte z minulosti Zlaté stránky se seznamy telefonních čísel. Podobně my zaregistrujeme váš web do předních českých katalogů a provedeme seo optimalizaci vašich stránek, abyste byli dohledatelní ve vyhledávačích Seznam a Google.

Podrobnější informace o SEO

Kontaktujte nás. Domluvíme se.

weby@ostravski.cz

Tel: +420 725 933 174

e-Baan Internet s.r.o.

Tovární 537/8, 709 00 Ostrava

Zásady ochrany osobních údajů

Spravovat cookies

mapa